Czy wiesz, że według badań ISSA w ciągu 20 dni 1000 osób może wnieść na butach do budynku 9,6 kilogramów brudu? Tak intensywny ruch dotyczy właśnie zakładów i hal przemysłowych, w których dziennie przebywają nawet setki osób. Dlatego tak ważne jest właściwe rozmieszczenie wycieraczek przemysłowych, które skutecznie chronią przed zanieczyszczeniami i uszkodzeniami podłóg. Jak sprawdzą się u Ciebie?

Wycieraczki przemysłowe – jaka jest ich rola?

Błoto, kurz, śnieg i wszelkie inne zanieczyszczenia są zmorą obiektów przemysłowych. Zwłaszcza w niesprzyjającą pogodę. Testy przeprowadzone przez BST Laboratory wykazały, że przy złych warunkach atmosferycznych ilość wnoszonego brudu bywa nawet 12-krotnie większa. Dlatego warto inwestować w solidne wycieraczki przemysłowe, które zapewniają czystość oraz bezpieczeństwo w zakładach i halach. 

Korzyści ze stosowania dobrego systemu mat są wymierne i widoczne w oszczędnościach na kosztach sprzątania. Tak więc gumowe wycieraczki przemysłowe nie tylko zabezpieczają przed roznoszeniem nawet do 85% brudu, ale też umożliwiają ograniczenie wydatków. To podwójna korzyść dla właściciela obiektu. 

Wiele osób się zastanawia, czy brud jest naprawdę aż tak destrukcyjny dla podłóg. Niestety tak, gdyż struktura zabrudzeń powoduje, że działają one niczym brzytwa. Wcierane w podłogę, doprowadzają do ścierania gładkiej powierzchni i ucinania włókien wykładziny. Brud wydaje się niepozorny, ale intensywnie roznoszony oraz wdeptywany przynosi ogromne straty.

Właściwe rozmieszczenie gumowych wycieraczek przemysłowych, zwłaszcza przy wejściach, jest więc przemyślanym rozwiązaniem. Solidne, trwałe i co istotne niedrogie, pozwolą Ci oszczędzić niemałe sumy. Jakie wycieraczki przemysłowe są godne uwagi?

Wycieraczki przemysłowe

Gumowe wycieraczki przemysłowe – jakie kupić?

Firma Rekoplast oferuje solidne gumowe wycieraczki przemysłowe z granulatu gumowego pochodzącego z recyklingu opon samochodowych. Guma jest niewrażliwa na skrajne temperatury (od około -60 do ponad 200 stopni Celsjusza), a jej wytrzymałość na rozciąganie sięga nawet 50 MPa. Tak więc wycieraczki przemysłowe wykonane z tego materiału są niezawodne.

Jeśli chcesz stworzyć nowoczesną strefę czyszczenia, dobierz wycieraczki do własnych oczekiwań. Dostępne w formie płyt lub rolek pakowanych na palecie, zamówisz w dowolnych rozmiarach. Między innymi w:

  • opakowaniu display z etykietą informacyjną 120 x 80 cm,
  • w formie płyt pakowanych na palecie na przykład: 60 x 90 cm, 120 x 80 cm, 120 x 150 cm lub 120 x 180 cm,
  • w formie rolek pakowanych na palecie np. 120 x 80 cm czy 120 x 240 cm,
  • rolki o uniwersalnym zastosowaniu – nawet 120 x 1500 cm.

Każdy może indywidualnie dopasować produkt do swoich preferencji. Zakup warto najpierw skonsultować ze specjalistą z Rekoplast. Pomoże on dobrać wycieraczki przemysłowe do danej powierzchni i rozmiaru obiektu. 

Dlaczego gumowe wycieraczki przemysłowe są tak popularne?

Gumowe wycieraczki przemysłowe są trwałe, odporne na uszkodzenia i elastyczne. Poświadczone stosownymi atestami i certyfikatami, sprawdzą się w każdym zakładzie przemysłowym. Takie produkty zamówisz w przyjaznych cenach, zwłaszcza w hurtowych ilościach. 

Niewątpliwie do zalet wycieraczek przemysłowych należy też funkcja antypoślizgowa. Zapobiegają poślizgnięciom i upadkom nie tylko zimą, ale także latem. Sprawdzają się wewnątrz i na zewnątrz budynków, gdyż są odporne na skrajne temperatury oraz warunki atmosferyczne. Proste w czyszczeniu, mogą być odkurzane co jakiś czas i myte z użyciem zwykłych środków czyszczących. Dobrze znoszą łagodne środki chemiczne.

Podsumowując – wycieraczki przemysłowe to must have każdego zakładu. Jeśli chcesz, by Twoje podłogi i posadzki były w jak najlepszym stanie, postaw na wycieraczki Rekoplast. To naprawdę niedroga i efektywna alternatywa, która uchroni Cię przed niechcianymi wydatkami. Poza tym, wycieraczki dostępne w rolkach oraz płytach zawsze prezentują się nadzwyczaj elegancko.