Dziesiątki, setki, tysiące osób… każdego dnia Twój budynek odwiedza mnóstwo ludzi. Dotyczy to zakładów, miejsc pracy, biur, mieszkań, domów – i wielu innych obiektów. Niestety wiąże się to z problematycznym wnoszeniem i roznoszeniem brudu. Na szczęście w dzisiejszych czasach do dyspozycji są wycieraczki zewnętrzne, które zatrzymują aż do 80% zanieczyszczeń. Jakie są ich zalety i jak się sprawdzą w Twoim przypadku? 

Wycieraczki zewnętrzne – gdzie znajdują zastosowanie?

Wejścia do budynków to strefy szczególnie narażone na zabrudzenie – i to nie tylko tam, gdzie występuje intensywny ruch. Nawet drobne pyłki potrafią wyrządzić ogrom szkód, prowadząc do mikropęknięć podłóg. Dlatego właśnie na wycieraczki zewnętrzne stawia coraz więcej odpowiedzialnych osób, które dbają o swoją przestrzeń. 

Wycieraczki zewnętrzne znajdują więc zastosowanie w zakładach produkcyjnych, biurach i innych miejscach pracy. To właśnie tam nieustanny ruch jest nieunikniony. Wycieraczki gumowe na zewnątrz to pierwsza i najskuteczniejsza zapora przed wnoszeniem brudu oraz zanieczyszczaniem powietrza w budynkach. Ponadto są one używane we wszelkich obiektach użytku publicznego – sklepach, galeriach, siłowniach czy salonach kosmetycznych. Umożliwiają bezpieczną pracę w ergonomicznych warunkach. 

Dobrej jakości zewnętrzne wycieraczki są nieocenione w przypadku mieszkań i domów. Dbałość o prywatne posesje jest równie istotna – nikt nie chce mieć zniszczonych i zepsutych podłóg. Poza tym brak gumowej wycieraczki przekłada się na konieczność częstszych porządków – a to nie zawsze jest przyjemne.

Jakie są zalety wycieraczek zewnętrznych?

Brud to nośnik cząsteczek kurzu, bakterii, grzybów, pestycydów, pyłków i wielu innych szkodliwych zanieczyszczeń. Nie tylko zalega na podłogach, ale także się roznosi w powietrzu. Według badań amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska Environmental Protection Agency często powietrze we wnętrzach jest nawet 70 razy bardziej zanieczyszczone niż poza obiektem. Zewnętrzne wycieraczki nie tylko więc wydłużają żywotność podłóg, ale także wpływają na zdrowie i samopoczucie, zwłaszcza alergików. Ponadto dobrze dobrane gumowe wycieraczki na zewnątrz skutecznie zatrzymują brud, dzięki czemu sprzątanie jest dużo prostsze i szybsze. 

Nowoczesne wycieraczki zewnętrzne są funkcjonalne, trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Co istotne, zapobiegają też poślizgnięciom i upadkom nie tylko zimą, ale nawet latem. Są również dużym udogodnieniem dla osób o ograniczonej ruchomości na przykład korzystających z wózków inwalidzkich. 

Wycieraczki zewnętrzne są proste w czyszczeniu – wystarczy je odkurzyć lub umyć zwykłą wodą. Dobrze znoszą łagodne środki chemiczne, a solidna guma nie wymaga specjalnej pielęgnacji.

Jak wycieraczki zewnętrzne się sprawdzą u Ciebie?

W dzisiejszych czasach półśrodki nie są dobrym rozwiązaniem. Z tego względu warto postawić na solidne, trwałe i wysokiej jakości gumowe wycieraczki zewnętrzne, które będą integralną częścią wykończenia okolic wejścia. Poza tym ich obecność świadczy o estetyce i dbałości o obiekt. 

Zewnętrzne wycieraczki można nabyć w różnej formie – w tym płyt pakowanych na palecie lub też rolek. Dostępne w dowolnych wymiarach z łatwością dopasujesz do swojej przestrzeni – zarówno kształtem, jak i wielkością. Możliwości są nieograniczone, dlatego stworzenie nowoczesnej strefy czyszczenia obuwia przestaje być problemem. 

Gdzie kupować wycieraczki zewnętrzne?

By znaleźć trwałą i wytrzymałą wycieraczkę zewnętrzną, warto się skontaktować z renomowanym polskim producentem, takim jak Rekoplast kompozyt sp. z o. o. Każdy z łatwością wybierze konkretny model, dostosowany do indywidualnych oczekiwań – w tym o niestandardowych wymiarach. 

Rekoplast działa w oparciu o ekologiczne i innowacyjne technologie, oferując szerokiej gamy maty izolacyjne z granulatu gumowego pochodzącego z recyklingu opon samochodowych. Wycieraczki od producenta są zawsze korzystniejsze cenowo i trafiają prosto do klienta. Taki zakup jest bezpieczny, szybki i najwyższej jakości.